Demirdöküm Kombi Neden Ses Yapar

Uyarı İşareti
demirdöküm kombi tamiri bakımı, ankara,
Açıklama

Kombi hayatımızı kolaylaştıran ve son zamanlarda olmazsa olmaz ürünlerdendir. Geçmişte fazla rastlanmasa da günümüzde neredeyse her evde kombi vardır. Kombi düzenli bakımı yapıldığı takdirde uzun ömürlü olur ancak hiç bakımı yapılmayan bir kombi gereksiz olarak arızalanır. Bu yazımızda arızaların dışında ses çıkarma durumuna değineceğiz.

Marka olarak da Demirdöküm’ü ele alacağız. Kombinin ses çıkarması normal bir durum değildir, olabilecek arızayı bize önceden bildiren bir haberci görevinde de olabilir. Genel olarak Demirdöküm kombileri ses çıkarma olarak rahatsız edici bir düzeye ulaşmaz. Bakımı yapılmayan ve uzun süre kullanılan bir kombi ise ses çıkarmaya oldukça müsait olur.

İlk olarak kombi fanını değerlendirmeliyiz, motorun aksaklık yaşaması ve bakımdan uzak olması durumlarında fan oldukça hızlı döner ve rahatsız edici bir ses ortaya çıkar. Motorda bulunan bu fanın değişmesi gerekir, bunun için biran önce bir teknik servis ile iletişime geçmelisiniz. Bunlara ek olarak motorun sürekliliğini ve şarj oluşunu sağlayan pervane de ses çıkarmaya müsaittir.

Kireçlenmenin oluşması ile birlikte ses daha artar ve kombi işlevini yapamaz bir hale gelir. Pervanenin temizlenmesi ile bu ses ortadan kalkacaktır ancak temizleme işlemini deneyimsiz biri kesinlikle yapmamalıdır. 

Son olarak ise sirkülasyon pompasına değinmek istiyorum. Petekleri ısıtmada kullanılan bu pompa çamurlanmalardan dolayı fazla ses çıkartabilir. Bakım sırasında bu durum kolayca halledilebilir ve kombiniz eski işlevine geri dönebilir.

demirdöküm kombi   kullanma klavuzu   gürültülü çalışan kombi   demirdöküm kombi yüksek sesle çalışıyor nasıl düzeltilir