Baymak Kombi Neden Ses Yapar?

Uyarı İşareti
baymak marka kombi çalışırken ses yapıyor, baymak seli, gürültülü çalışmasının nedeni yardım teknik servis çözüm
Açıklama

Baymak ısıtma grubu ürünlerinde ve en çok da kombi de popüler olmuş bir markadır. Baymak kombi günümüzde birçok kişi tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır. Bu yazımızda Baymak kombinin neden ses çıkardığı üzerinde duracağız. Bir kombinin ses çıkarması için birçok neden olabilir, sadece bir nedenden dolayı ses çıkartıyor demek yanlış olur. Şimdi kombinin neden ses çıkardığını ve bunlara karşı nasıl önlemler alırız bunu cevaplayalım.

İlk olarak fan motoru ses çıkarma konusunda akla gelen ilk husustur. Motorda bulunduğu için motorun çalışması aksadığı zamanlarda bu fandan rahatsız edici bir şekilde ses gelir. Ses oluşmasının nedeni havasızlık ve bakımsızlık olabilir. Uzun süre bakımı yapılmayan bir motor paslanmaya başlayabilir ve bu durum sesin şiddetini daha çok artırır

İkinci duracağımız konu ise esanjör olacaktır. Kombinin içinden geçen çamur ve pislikler ana esanjörüne takılıp kalabilir. Bu durum zamanla kanatçılar arasında tıkanmaya neden olur ve ses çıkması artık kaçınılmazdır. Esanjörlerin temizlenmesi ile birlikte bu durum ortadan kalkar.

Son olarak ise motorda bulunan pervaneyi değerlendirelim. Oksijen olmaması nedeniyle zamanla pervanenin yüzeyi kireçlenebilir. Kireçlenme ise rahatsız edici bir sese dönüşür. Periyodik olarak bakım yaptırıyorsanız, bu kısımlar zaten temizlenir ancak eğer bakım düzensiz ise kombiniz zamanla arızalanabilir.

Baymak servisi ile iletişime geçip sorunlarınızı bildirin, kendinizin yapacağı şeyler yeterli olmayabilir.

baymak kombi   kombiden gelen sesin nedeni   kombi çalışırken ses yapıyor baymak yoğuşmalı kombi